Типи болю

  Біль – це показник, який сигналізує про виникнення патології в організмі

  Біль – це особливий вид чутливості, який формується внаслідок дії патогенного подразника, що характеризується діскомофортнимі відчуттями і супроводжується суттєвими змінами в організмі.

  Біль може бути ситуативною або хронічною. Хронічний біль відчувається протягом тривалого часу (більше 6 тижнів). Біль може відчуватися постійно або з деяким інтервалом і ділиться на притуплену або гостру.

  Відчуття болю викликають різні агенти, але їх об’єднує загальна якість – реальна або потенційна небезпека для організму. Такий больовий сигнал забезпечує мобілізацію організму для захисту від патогенного агента і створює оборонне обмеження деяких функцій пошкодженого болем органу – функціональний блок:

  • мобілізація організму для захисту від патогенного агента – важлива і захисна рефлекторна реакція, спрямована на звільнення або на максимально можливе обмеження від дії фактора (ів), що заподіює (їх) біль.
  • обмеження функції органу або організму в цілому (патологічний приклад: компенсаторні ротації суглобів як наслідок обмеження руху в місцях локалізації болю починаючи зі стопи, що впливає на баланс колінного, тазостегнового суглобів і т.д.)

  Патогенне значення болю

  Біль нерідко є компонентом розвитку багатьох хвороб і хворобливих станів (наприклад, біль в результаті травми може викликати шок і спровокувати його розвиток; біль при запаленні нервових корінців призводить до порушення функції тканин і органів, розвиток загальних реакцій організму: підвищення або зниження артеріального тиску, порушення функцій серця, нирок).

  Біль (або тяжкість) в грудній клітці часто не пов’язана з кардіологічними проблемами. Багато пацієнтів, які консультуються у кардіологів щодо інфарктних симптомів страждають насправді блокадою реберних хребців.

  І, навпаки, не виявлена ​​ виразка шлунка може призводити до болю в районі з’єднаннягрудного і поперекового відділів хребта, а захворювання печінки віддавати болем у правому плечі.

  Нерідко захворювання тазостегнового суглоба віддають болем в ногу і коліно.

  Болі в хребті в залежності від місця розташування пошкоджених нервових закінчень, транслюються в інші області, наприклад на зовнішню сторону стопи, на великий суглоб великого пальця ноги або на підошву. Зміни в шийному відділі хребта можуть віддавати в кінчики пальців або зап’ясті.

  Оцінка больової симптоматики ускладнюється тим, що сприйняття болю дуже індивідуально – відчуття, яке для однієї людини є легкою тягне болем, для іншого – це неможливо терпіти.

  У людей нечутливих до болю виникає загроза того, що проблема може бути занадто пізно розпізнає. Рекомендується звертати увагу на другорядні симптоми: обмеження рухливості, набряки або защемлення, щоб уникнути несвоєчасного виявлення захворювання.

  Якщо Ви стали помічати болюче відчуття, яке стало повторюватися часто, слід приділити цьому час.

  Консультація лікаря, де Ви зможете розповісти про симптоми, своє самопочуття, допоможе вчасно розпізнати, чи є дане відчуття загрозою для організму. Можливо, лікар випише напрямок на МРТ, якщо мова йде про хребет.

  Запишіться сьогодні: 044 235 562, 067 465 5562


   Спецпропозиція

   Знижка 39%

   за записом Онлайн 3D Сканування ОБОЛОНЬ + Консультація 249 гривень

   Лише 4 дн., до 22.02.2019

   *

   Відгуки наших клієнтів

   Відправте повідомлення
   • jivosite
   • phone