• Режим роботи
 • Пн-Нд 8:00-21:00
 • Київ: Оболонь, Позняки, Троєщина, Теремки-2. Луцьк
Київ: Оболонь Позняки Троєщина Теремки-2. Луцьк
Київ: Новий центр на Ломоносова, 46/1! ☆☆ Новий Центр на О. Пчілки, 6! ☆☆ Новий Центр на Градинській, 3! ☆☆☆ 1 березня відкриття - Новий Центр в Луцьку! ☆☆ 25 березня відкриття - Новий Центр в Чернігові!

Міофасциальний біль Біль у м'язах спини

"Амбулаторія спини" гарантує усунення больової симптоматики та наслідків захворювання при дотриманні умов лікування.

Про захворювання

Міофасциальний біль (м’язовий біль, біль в м’язах) – больовий синдром в будь-якої м’язі. Скорочення або Відпочинок – два стану будь-якої м’язи в тілі. Коли Ваші м’язи в порядку – вони збалансовані – встигають відпочити після виконаної роботи. Ви з часом відчуєте біль у м’язі, яка виконала незвично великий обсяг роботи за короткий час або виконувала звичні руху, але незвично довго. Такий тип болю в м’язах пов’язаний з підвищеною фізичною активністю, перенавантаження м’язів – незвичайної для якогось періоду життя людини. 

Наступний тип м’язового болю пов’язаний з нервовою системою людини – коли імпульс скорочення м’язи, що посилається з регуляторного відділу мозку, працює нестабільно – баланс циклу скорочення-відпочинок порушується. М’яз не встигає відпочити, відновитися, напруга зростає. Все більше м’язових волокон залучаються до судорожного стану (спазмується м’яз). Такий стан ще називають гіпертонус м’язи. Причиною появи м’язового болю є активна точка в м’язі – тригер – яка викликає патологічно швидке скорочення м’язових пучків, в результаті чого вся м’яз перенапружується і болить. Міофасциальний біль буває гострою і хронічною. Гострий біль з’являється ситуативно – часто провокується запаленнями, надмірними фізичними навантаженнями або переохолодження. А хронічний біль нагадує про себе постійно перенавантаження м’язів.

 

Симптомы

 • Біль наростає поступово або з’являється раптово
 • Біль у м’язах обмежує рухливість кінцівки або частини тіла (внаслідок болю)
 • Ви змінюєте звичну позу на вимушену (компенсаторна поза); наприклад, при м’язовому болю в шиї може бути обмежена амплітуда повороту шиї або рухливість плеча
 • М’яз, який болить – при пальпації, як правило, скорочено і прощупується навіть під шаром інших м’язів як щільний джгут (вузол)
 • В межах критичної точки значно підвищується чутливість.

  М’язи спини сучасної людини рідко виконують достатній обсяг руху, щоб тривале сидіння або стояння при повсякденній роботі залишалося з роками комфортним. М’язи спини (глибокі м’язи) призначені для постійної підтримки хребта і мобільності верхній частині тіла. Така робота вимагає тренувань, витривалості. Іноді досить одного руху (в процесі миття вікон або перенесення меблів), щоб непідготовлена ​​м’яз спини спазмованих. Рух спазмированной м’язом може бути дуже болючим, через гостроти болю іноді практично неможливим. Нахилятися, повертатися, скручуватися або виконувати іншу активність спиною при спазмованих м’язах може бути дуже дискомфортно.

 

Не знайшли потрібну інформацію?

Замовте зворотній дзвінок лікаря з консультацією

Діагностика миофасциального болю

З віком, навіть звична офісна статичне навантаження може стати причиною болю в м’язах спини. Обмінні процеси, що забезпечують м’язи хребта харчуванням працюють тільки тоді, коли працюють м’язи. Чим менше м’язова активність – тим менше швидкість метаболізму в м’язах і прилеглих тканинах. Залишкова продукція застоюються в м’язовій тканині, стають причиною запалень, набряків – загострень болю в спині, можуть сприяти виникненню радикуліту, остеохондрозу або міжхребцевих гриж. Поява м’язового болю після незначного навантаження сигналізує про загальної слабкості м’язів організму і може проявитися у будь-якої людини (крім малорухливого способу життя біль може бути наслідком неправильного харчування, коли є нестача вітамінів). М’язовий біль вважається однією з найсильніших і гострих – це допомагає фахівцям правильно діагностувати міофасціальні болю і підібрати необхідне лікування.

 

Лікування болів в м’язах спини

Для початку потрібно записатися на консультацію до лікаря невролога або кінезіотерапевт. Лікарю потрібно буде повідомити про тривалість болю в м’язах, характер болю, причини, по якій, як Ви вважаєте, могла виникнути м’язовий біль в спині. Для лікування м’язового болю створюється програма, в яку включаються методики для:

 • розслаблення м’язи спини
 • природного витягнення м’язів спини
 • тренування глибоких м’язів
 • тренування сили і витривалості на заключному етапі курсу

  Щоб не допустити проявів миофасциальной болю потрібно періодично відвідувати спортзал, займатися фізичною активністю, де в процесі занять опрацьовуються всі основні групи м’язів тіла людини. Комплексно-терапевтичний масаж спини – ефективний метод розслабити м’язи, особливо ефективний при болях в спині. При правильній техніці можна зняти не тільки втома м’язів, але і повернути їх до нормального стану (тільки в разі, якщо причиною була незначною ситуативна навантаження). Якщо м’язовий біль в спині турбує тривалий час – крім масажу потрібно відновити м’язи спини за допомогою оптимальної рухової активності – кінезіотерапії, лікувальної фізкультури, партерної гімнастики.

  Відновлювальна кінезіотерапія (ВКТ) – найкращий спосіб забути про біль в м’язах і прекрасно себе почувати. Курс індивідуальних занять повністю опрацьовує всі групи м’язів, включаючи глибокі м’язи хребта. Враховує індивідуальні особливості. Якщо Ви не уявляєте, що таке заняття в спортзалі, а слово “фітнес” – Вам ні про що не говорить, то після нашого курсу Вам не знадобиться тренер. Ви самостійно зможете орієнтуватися в будь-якому спортзалі і складати програму особистих сетів.

 

Відгуки наших клієнтів

Історії одужання

Корекція постави

Історія пацієнта Сергій В. прийшов на первинну консультацію в наш центр зі скаргами на порушення постави і періодичні тягнуть болі в плечах і шиї. Незважаючи на досить активний спосіб життя, заняття ...

Міжхребцева грижа

Історія пацієнта Анатолій Михайлович, 59 років, прийшов Центр за рекомендацією дочки Олександри, яка вже пройшла курс з відновлення хребта. Олександра придбала для свого батька одне з акційних пропоз...

Біль у спині

Історія пацієнта Анатолій звернувся в «Амбулаторію спини» для корекції постави. Сколіотична постава сформувалася в результаті «сидячого» способу життя. Робота програмістом вимагала перебувати в пості...

Робота в офісі та порушення постави

Історія пацієнта Лілія (36 років) прийшла на консультацію в «Амбулаторію спини» зі знімками МРТ поперекового відділу, де були діагностовані спондилез, міжхребцеві грижі хребта сегментів L3-L4 і L5-S1...

Спецпропозиція

Знижка 39%

за записом Онлайн 3D Сканування ОБОЛОНЬ + Консультація 249 гривень

Лише 4 дн., до 22.02.2019

*

Відправте повідомлення
 • jivosite
 • phone