• Режим роботи
 • Пн-Нд 8:00-21:00
 • Київ: Оболонь, Позняки, Троєщина, Теремки-2. Луцьк
Київ: Оболонь Позняки Троєщина Теремки-2. Луцьк
Київ: Новий центр на Ломоносова, 46/1! ☆☆ Новий Центр на О. Пчілки, 6! ☆☆ Новий Центр на Градинській, 3! ☆☆☆ 1 березня відкриття - Новий Центр в Луцьку! ☆☆ 25 березня відкриття - Новий Центр в Чернігові!

Лікування плоскостопості в Києві

"Амбулаторія спини" гарантує усунення больової симптоматики та наслідків захворювання при дотриманні умов лікування.

Про захворювання

Плоскостопість – це порушення природної біомеханіки стопи, ущільнення склепінь стопи, яке супроводжується істотним порушенням біомеханіки стопи.

 

Розрізняють поздовжню плоскостопість – деформація уздовж стопи, і поперечну плоскостопість – деформація поперек стопи.

Зміни в стопі часто комбінуються – поздовжнє плоскостопість доповнюється поперечним і навпаки.

У процесі зниження зводу стопи, порушуються амортизаційні властивості нижніх кінцівок. Навантаження при ходьбі передається на суглоби вище – колінний – тазостегновий – суглоби хребта. Стопа перестає виконувати основну функцію – баланс тіла.

Симптоми і причини формування плоскостопості у дітей і дорослих

Звід стопи формується в дитинстві. Фактори появи плоскостопості обумовлені генетично або фізіологічно. Плоскостопість – це наслідки носіння взуття (сконструйованої без ортопедичних принципів) – взуття обмежує можливості стопи активно підлаштовуватися під природний рельєф різних поверхонь. Відсутність коректної фізичного навантаження на стопу, обмеження амплітудної рухливості – головні причини плоскостопості.

Для профілактики плоскостопості потрібно програма рухової активності для всіх м’язів і суглобів в стопі. Вправи виконуються БЕЗ взуття на природних НЕ плоских поверхнях. Краща профілактика плоскостопості для дітей – фізична активність на морській гальці. При такій активності стопа працює у всіх проекціях, відбувається активний корекційний масаж тканин стопи (м’язи, суглоби, зв’язки і сухожилля). Формується правильний звід стопи.

При плоскостопості відбуваються зміни в гомілковостопному і колінному суглобах, в лінії стегон, що призводить до зміни постави і викривлення хребта.

Діти рідко звертають увагу на болі в стопі. Дитина намагається компенсувати положення, яке стає дискомфортним, за рахунок зміни кутів нахилу стопи.

Таким чином, баланс м’язів всього тіла перебудовується. Разом з цим, можуть виникати ротації (компенсаторні) в суглобах, починаючи зі стопи і гомілковостопного суглоба і піднімаючись вище.

 

Симптоми при плоскостопості:

 • Болі або слабкість в стопі
 • Судоми в м’язах стопи і гомілки
 • Судоми в м’язах пальців ніг

Не знайшли потрібну інформацію?

Замовте зворотній дзвінок лікаря з консультацією

Діагностика плоскостопості у дітей і дорослих

Для діагностики плоскостопості краще звернутися до лікаря-ортопеда. Профілактичні огляди для дитини потрібно проводити щорічно з моменту, коли дитина почала ходити.

Наслідки плоскостопості виявляються в дорослому віці, проблеми зі стопою пов’язують з появою болю в спині, сколіоз, остеохондроз, артроз тазостегнових суглобів.

Вам необхідно записатися на консультацію для уточнення причин і отримання програми лікування плоскостопості, якщо Ви помітили наступні ознаки:

 • Нахил п’яти всередину
 • Ходьба на носочках
 • Дискомфорт або зміни в ході
 • Дискомфорт при носінні і зміні взуття
 • Зниження енергійності під час фізичної активності

Лікування плоскостопості в Києві

Пройдіть огляд ортопеда. Лікар вивчить форму стопи, перевірить стан зв’язкового-м’язового апарату. Проведе тести.

При необхідності випише напрямок на рентген або МРТ.

Плоскостопість піддається виключно комплексному лікуванню:

 • Лікувальна фізкультура для стоп і всього тіла
 • Масаж стоп
 • Ортопедичні інструменти (устілки, підкладки)

Відгуки наших клієнтів

Історії одужання

Корекція постави

Історія пацієнта Сергій В. прийшов на первинну консультацію в наш центр зі скаргами на порушення постави і періодичні тягнуть болі в плечах і шиї. Незважаючи на досить активний спосіб життя, заняття ...

Міжхребцева грижа

Історія пацієнта Анатолій Михайлович, 59 років, прийшов Центр за рекомендацією дочки Олександри, яка вже пройшла курс з відновлення хребта. Олександра придбала для свого батька одне з акційних пропоз...

Біль у спині

Історія пацієнта Анатолій звернувся в «Амбулаторію спини» для корекції постави. Сколіотична постава сформувалася в результаті «сидячого» способу життя. Робота програмістом вимагала перебувати в пості...

Робота в офісі та порушення постави

Історія пацієнта Лілія (36 років) прийшла на консультацію в «Амбулаторію спини» зі знімками МРТ поперекового відділу, де були діагностовані спондилез, міжхребцеві грижі хребта сегментів L3-L4 і L5-S1...

Спецпропозиція

Знижка 39%

за записом Онлайн 3D Сканування ОБОЛОНЬ + Консультація 249 гривень

Лише 4 дн., до 22.02.2019

*

Відправте повідомлення
 • jivosite
 • phone