• Режим роботи
 • Пн-Нд 8:00-21:00
 • Київ: Оболонь, Позняки, Троєщина, Теремки-2. Луцьк
Київ: Оболонь Позняки Троєщина Теремки-2. Луцьк
Київ: Новий центр на Ломоносова, 46/1! ☆☆ Новий Центр на О. Пчілки, 6! ☆☆ Новий Центр на Градинській, 3! ☆☆☆ 1 березня відкриття - Новий Центр в Луцьку! ☆☆ 25 березня відкриття - Новий Центр в Чернігові!

Лікування міжхребцевої грижі

"Амбулаторія спини" гарантує усунення больової симптоматики та наслідків захворювання при дотриманні умов лікування.

Про захворювання

Міжхребцева грижа – це розрив оболонки міжхребцевого диска хребта. Диски хребта знаходяться між хребцями – це хрящ з ядром, який «склеює» хребці і амортизує. Розрив диска і потрапляння ядра диска в Навколохребцеві простір називається міжхребцевої грижею.

  Розрив диска можливий через відсутність харчування і низькою водної складової диска (дегідратація міжхребцевого диска) – диск втрачає гнучкість, “всихає” хрящ. При перенавантаження (підйом вантажів, чхання, кашель, що призводить до різкого скорочення м’язів спини і тиску на диски хребта), шари оболонки диска поступово прориваються, досягаючи ядра диска – ядро ​​проникає в хребетний канал. Процес формування грижі може пройти непомітно. У деяких випадках частини ядра можуть створювати запальні процеси поблизу нервів спинного мозку – з’являється біль в спині.      

 

 

 

.

Симптоми грижі міжхребцевого диска (грижі хребта)

 • Оніміння, поколювання і обмеження рухів рук, пальців.
 • Неможливість виконувати амплітудні руху в плечах, ліктях, кистях.
 • Спазм м’язів або біль під час глибокого вдиху.
 • Сильний біль в шиї, грудній клітці, ногах, руках.
 • Відчуття болю збільшується під час нахилів і в положенні сидячи, особливо в кріслі.
 • Біль може з’являтися під час кашлю або чхання.
 • Біль, яка супроводжується лихоманкою або ознобом.
 • Хронічний біль після тривалого перебування в положенні сидячи або стоячи.
 • Біль супроводжується втратою контролю роботи сечового міхура або роботи кишечника.
 • Тривала сильний біль в животі і попереку.
 • Неспокійний сон.
 • Втома і пригнічений настрій.
 • Гострий біль в спині після підйому важких предметів або фізичних навантажень.
 • Нездатність стояти прямо без сильного напруження м’язів спини.
 • Тупий біль в одній області хребта в положенні лежачи або піднімаючись з ліжка.
 • Біль у спині, яка иррадирует з нижньої частини спини в сідниці, вниз по задній / передній поверхні стегна, в коліна, гомілки, пальці ніг.

 

 

Не знайшли потрібну інформацію?

Замовте зворотній дзвінок лікаря з консультацією

Діагностика міжхребцевої грижі

Багатьом пацієнтам, хто відчуває слабкість в м’язах нижніх кінцівок, відчувають біль в спині і біль в ногах ставлять діагноз – міжхребцева грижа хребта. Міжхребцева грижа (екструзія) може бути одна, а може бути і кілька відразу в різних відділах хребта. Грижі міжхребцевого диска не завжди супроводжуються болем в спині. У таких випадках, лікування міжхребцевої грижі не є необхідним. Рекомендується дотримуватися природний руховий режим без перенавантажень, правильне харчування і споживання води. У той же час екструзія може стати провокуючим фактором для виникнення запалень в хребетному сегменті / сегментах і брати участь у формуванні інших захворювань хребта. Тому для правильного визначення ступеня пошкодження хребетних дисків, діагностики та підбору правильного лікування необхідно пройти обстеження у лікаря.

 

Лікування міжхребцевої грижі

НЕ поспішайте робити операцію з видалення грижі спини! У природі людини закладено компенсаторний механізм. Приділіть час для відновлення глибоких м’язів хребта, зв’язок, суглобів хребта – робота з хребтом компенсує навантаження на міжхребцеві диски. Відновивши обмін речовин в тканинах спини можна позбутися набряків, зняти внутрішнє тиск на ущемлені нервові корінці.   Що робити при грижі хребта?

 

Відгуки наших клієнтів

Історії одужання

Корекція постави

Історія пацієнта Сергій В. прийшов на первинну консультацію в наш центр зі скаргами на порушення постави і періодичні тягнуть болі в плечах і шиї. Незважаючи на досить активний спосіб життя, заняття ...

Міжхребцева грижа

Історія пацієнта Анатолій Михайлович, 59 років, прийшов Центр за рекомендацією дочки Олександри, яка вже пройшла курс з відновлення хребта. Олександра придбала для свого батька одне з акційних пропоз...

Біль у спині

Історія пацієнта Анатолій звернувся в «Амбулаторію спини» для корекції постави. Сколіотична постава сформувалася в результаті «сидячого» способу життя. Робота програмістом вимагала перебувати в пості...

Робота в офісі та порушення постави

Історія пацієнта Лілія (36 років) прийшла на консультацію в «Амбулаторію спини» зі знімками МРТ поперекового відділу, де були діагностовані спондилез, міжхребцеві грижі хребта сегментів L3-L4 і L5-S1...

Спецпропозиція

Знижка 39%

за записом Онлайн 3D Сканування ОБОЛОНЬ + Консультація 249 гривень

Лише 4 дн., до 22.02.2019

*

Найчастіші
запитання

Добрий день. Мене звуть Дмитро. Мені 27 років, зріст 187см, вага 97 кг, займаюся бодібілдінгом більше 7 років. Після одного із занять, на наступний день відчув біль в нижній частині спини. Звернувся до лікаря невропатолога за консультацією, після 5 хвилин огляду він призначив МРТ. За МРТ: на серіях сагиттальних і коронарних і аксіальних МРТ-зрізів в режимах Т1 і Т2 виявляється помірне нерівномірне склерозування замикаючих пластинок і крайове ущільнення тіл хребців із загостренням суміжних контурів без ознак спондилолистеза; гіпертрофія бічних відростків L5 большеслева без ознак деструкції; нерівномірне зниження висоти і осередки дегідратації дисків L4-S1 сегментів, зміщення між L4-L5 вкінці = 4.8мм, зміщення L4-S5 вкінці = 1,3 мм: патологічних утворень Спиномозкових каналу не виявлено.

ВИСНОВОК: МРТ-картина пролапсу д. L4-L5 і незначна протрузія д. L4-S5 на тлі помірних проявів остеохондрит. поперекового відділу хребта з ознаками часткової сакраілізаціі L5 хребця.

Переглянувши дані МРТ доктор поставив страшний діагноз: дана хвороба не піддається лікуванню і мені доведеться залишити спорт на все життя.

Призначене лікування:

Лежати на рівному ліжку.
Аплікатор на поперек.
Витягнення на профілакторі.
Втирати мазь цітралгін.
Електрофорез з каріп.
Мільга. в / м 10 днів.
Мовал. вранці після їжі.
Рансел. ввечері після їжі.
Нервіпл. 2,0 10днів.
Остеокомплекс.

Питання: 1) Чи можливо вилікувати цю хворобу. 2) Можливо продовжувати займатися бодібілдінгом. 3) Чи буде дієвим дане лікування.

Доброго дня, Дмитро! Для початку потрібно з’ясувати причини виникнення дистрофічних процесів в спині. Для Вашого віку такі процеси не характерні, частіше вони формуються в досить зрілому віці – після 35 років. З огляду на те, що організм людини розвивається до 25-27 років, можна припустити, що Ваші заняття бодібілдингом протягом останніх 7 років стали однією з головних причин формування патологій. Формування патологій відбулося на тлі перенавантажень в роботі хребетних суглобів і м’язів спини з природною зміною процесу обміну речовин в тканинах спини (спортивне харчування тощо). Порушення процесу обміну вещест призвело до дегідратації диск. (Зменшення водної складової в міжхребцевому диску, що призводить до зменшення можливої ​​амплітуди при навантаженнях і просідання диск. – що призводить до зменшення висоти між хребцями). Зсув дисків відбувається при неприпустимою на них навантаженні.

У Вашому випадку потрібно встановити пріоритетність для подальших дій:

* позбутися від больових симптомів

* позбутися від діагнозу

* продовжити спортивну кар’єру.

У першому випадку, призначене Вам лікування допоможе на деякий час позбутися від болю в спині, якщо Ви зупините подальші заняття спортом, але, таке лікування навряд чи зможе повернути диски і хребці до свого попереднього стану і, природно, не позбавить Вас від діагнозу. Продовження занять спортом буде під питанням, тому що больові симптоми будуть супроводжувати будь-які навантаження на спину.

У той же час, Ваш вік і організм дозволять самостійно впоратися з виниклими труднощами, якщо Ви дасте йому таку можливість. Все, що Вам потрібно, це на певний час змінити природу фізичних навантажень, направивши її на статичну розтягування, при максимальному розслабленні м’язів спини (і інших м’язів тіла). Розслаблення м’язів спини дозволить розтягнути хребет (зняти тиск на межп. Д.) І дозволить зняти блокаду мікрокапілярів і нервових закінчень, що сприятиме відновленню процесу обміну речовин в місцях, де він був порушений.

Ми запрошуємо Вас на консультацію в нашу амбулаторію, де можна буде більш детально з’ясувати природу виникнення хвороби і визначити індивідуальну програму для відновлення. Чим раніше Ви зможете почати займатися Вашою спиною, тим швидше Ви зможете повернутися до спорту. Якщо Ви будете продовжувати займатися спортом, не дивлячись на біль – Ваша кар’єра в якийсь момент може несподівано припинитися.

Багато спортсменів, хореографів, які пройшли через наші програми реабілітації, повернулися до нормальних навантажень вже з розумінням, як працювати з хребтом.

Бажаємо Вам здоров’я і успіхів у спорті.

Моя мама займалася на «Кипарисі» пару років тому, у неї була протрузія в шийному відділі і міжхребцева грижа (грижа Шморля) в попереку. Ще раз спасибі Марії Василівні та Володимиру Петровичу.
У мене під час вагітності виявили грижу хребта, крім цього, у мене ще і невеликий сколіоз. Після народження дитини болі в спині вже не так турбують, але я вирішила виправити ситуацію зі спиною поки перебуваю в декреті. Коли проходила повне обстеження в клініці, говорила з доктором з приводу Кипариса. Виявилося, що інформацією про вашу методикою і тренажері не володіє не тільки він, а й його близькі колеги.
Незважаючи на те, що я навела приклад успішного лікування хребта моєї мами та її знайомих, доктор поставився досить скептично. При цьому, наприкінці формально призначив мені все ті ж процедури, на які моя мама відходила кожні півроку протягом декількох років (не Кипарис) + санаторії, витяжки тощо, і які їй так практично нічим і не допомогли.
Чому ви не проводите лікбез для таких «фахівців», яких, судячи з кількості черг в клініках, ціла армія ??????
З повагою, Новикова Н.В.

Дякую за відгук і за питання.

Думаю, Ви розумієте, чому ми не можемо собі дозволити донести інформацію про методику кожному невролога, ортопеда або травматолога. Медицина – це наука, яка не може залишатися на місці. Кожну хвилину в світі проводяться нові дослідження, створюються нові методики і реєструються нові препарати. Лікар у звичайній клініці не може бути постійно в курсі всіх новітніх досягнень навіть у своїй області.

Хоч наша методика і заснована на стародавніх навчаннях про природну медицину, в Україні вона зареєстрована і працює порівняно недавно – з 2001 року. За час роботи Центру відновлення втрачених функцій хребта «Кипарис» – методика показала майже 100% ефективність в лікуванні пацієнтів з гострими критичними діагнозами і симптомами захворювань хребта (такими як грижа міжхребцевого диска, протрузія диска, обмеження сідничного нерва, спондилолістез, стеноз, лікування остеохондрозу, сколіоз у дітей і дорослих, вегето-судинна дистонія, невралгія, радикуліт і т.д.). В першу чергу, ми спрямовуємо всі наші зусилля на надання послуг з лікування спини (лікування остеохондрозу, грижі Шморля, протрузії, лікування міжхребцевої грижі).

У Києві відкрито два Центру лікування захворювань хребта, в одному з санаторіїв в Трускавці вже кілька років працює кабінет «Кипариса». Для популяризації самої методики, як правило, не завжди вистачає ресурсів. У той же час, ми беремо участь в українських і міжнародних виставках, присвячених лікуванню і реабілітації, публікуємо статті та звіти в виданнях.

Що стосується Вашої проблеми, то будемо раді запропонувати послуги нашої Амбулаторії.

Приходьте!

Відправте повідомлення
 • jivosite
 • phone