• Режим роботи
 • Пн-Пт 8:00-21:30
  Сб-Нед 8:00-21:00

Лікування Ішіасу

"Амбулаторія спини" гарантує усунення больової симптоматики та наслідків захворювання при дотриманні умов лікування.

Про захворювання

Ішіас – «поперековий» біль або біль в «нижній частині спини» довгий час (з кінця IX століття до 60-70-х років XX століття) мала ця назва.

У той час панувало уявлення про це захворювання, як про інфекційне поразці сідничного нерва. Проте, так як в сідничний нерв включені як рухові, так чутливі нерви, а при «ішіасі» страждає переважно чутливість, то виникла думка, що уражаються саме чутливі корінці. З цього часу крім цього терміна починає використовуватися термін «радикуліт».

Подання про інфекційну природу виникнення поперекового болю переважало у неврологів до 60-70-х років 20-го століття, незважаючи на те, що вже в 20-30-х роках з’явилися роботи ортопедів і нейрохірургів, в яких основна роль у виникненні поперекових болів відводилася патології суглобів і аномалій розвитку хребта. Пізніше, перше місце у виникненні поперекових болів стали відводити грижам міжхребцевих дисків.

В даний час, при ішіасі признається поразка як нервових корінців, так і нервів. По одному думку – корінці і нерви вважаються різними запальними процесами, по другому – що корінці страждають внаслідок механічного пошкодження випадають грижами міжхребцевих дисків. Деякі клініцисти фіксують увагу на патології м’язів, фіброзних тканин (сухожиль, зв’язок, фасцій) кінцівок, тулуба і рецепторів в них.

Симптоми захворювання

Біль поширюється по ходу сідничного нерва і випливає з поперекового відділу хребта вздовж сідниці і стегна вниз по нозі. Причиною зазвичай вважається тиск на сідничний нерв, яке і призводить до болю. Ішіас є симптомом, який вказує на наявність основної проблеми в спині.

Біль при захворюванні може виникати раптово під час підйому важких предметів, нахилів, крутіння хребта або під час присідання. Біль посилюється під час чхання, кашлю, нахилів вперед. Присутній оніміння і поколювання в ногах.

Люди похилого віку можуть страждати від різних видів попереково-крижового ішіасу. У цих випадках біль настає поступово і часто залишається в нижній частині спини. Найбільш частою причиною появи симптому для літніх людей є спуск по сходах або спуск по схилу. При цьому, під час сидіння і відпочинку дискомфорт притупляється.

 

Характерні симптоми ішіасу:

 • Біль у правій або лівій стороні нижньої частини спини, при якій спазмуються м’язи
 • Оніміння, поколювання, пощипування, яке відчуваються за місцем проходження сідничного нерва.
 • Слабкість в колінах і / або парез (параліч) стоп.
 • Біль під час згинання коліна, труднощі під час ходьби.
 • Біль, яка відчувається в одній із сідниць.
 • Оніміння або слабкість в ногах.
 • Простріли, які починаються в нижній частині спини або стегнах і спускаються по поверхні стегна до гомілки.
 • Неспокійний сон або безсоння.
 • Біль під час кашлю або чхання.
 • Біль під час нахилів вперед.
 • Біль в попереку в положенні стоячи
 • Труднощі з сечовипусканням.

Не знайшли потрібну інформацію?

Замовте зворотній дзвінок лікаря з консультацією

Діагностика захворювання

Основною причиною ішіасу є навантаження на ослаблені м’язи спини і тулуба під час неправильного підйому важких предметів при тривалому нахилі вперед. Остеохондроз хребта підвищує ризик розвитку симптомів. Фахівці «Амбулаторії спини» уважно вивчають всі можливі причини розвитку ішіасу і його наслідки. І складають індивідуальну програму лікування захворювання.

Лікування ішіасу

“Амбулаторія спини” в Києві пропонує консервативний метод лікування ішіасу:

Повільні рухи, що виконуються на пристрої для витягування хребта, забезпечать необхідне лікування ішіасу розтягуванням грушоподібної м’язи (поперекового м’яза, сідничних м’язів), через які і уздовж яких проходить сідничний нерв. Розтягування м’язів призведе до їх розслабленню і, отже, до зниження компресії сідничного нерва.

Збалансовані руху допоможуть відновити рівновагу в тазостегновому суглобі – що дозволить зняти напругу у всіх інших областях спини.

З кожним днем ​​лікування ішіасу в “Амбулаторії спини” ваш організм буде ставати сильнішими і здоровішими, так як рухи, що виконуються в спокійному темпі в комфортному становищі на тренажері для витягування, будуть розтягувати і зміцнювати не тільки м’язи спини, але і все ваше тіло. У вас з’явиться м’язова сила і енергія, яка зніме больові симптоми і буде успішно боротися з причинами виникнення ішіасу.

Відгуки наших клієнтів

Історії одужання

Корекція постави

Історія пацієнта Сергій В. прийшов на первинну консультацію в наш центр зі скаргами на порушення постави і періодичні тягнуть болі в плечах і шиї. Незважаючи на досить активний спосіб життя, заняття ...

Міжхребцева грижа

Історія пацієнта Анатолій Михайлович, 59 років, прийшов Центр за рекомендацією дочки Олександри, яка вже пройшла курс з відновлення хребта. Олександра придбала для свого батька одне з акційних пропоз...

Біль у спині

Історія пацієнта Анатолій звернувся в «Амбулаторію спини» для корекції постави. Сколіотична постава сформувалася в результаті «сидячого» способу життя. Робота програмістом вимагала перебувати в пості...

Робота в офісі та порушення постави

Історія пацієнта Лілія (36 років) прийшла на консультацію в «Амбулаторію спини» зі знімками МРТ поперекового відділу, де були діагностовані спондилез, міжхребцеві грижі хребта сегментів L3-L4 і L5-S1...

Спецпропозиція

Знижка 100%

за записом онлайн Оболонь Сканування постави + Консультація БЕЗКОШТОВНО

Лише 4 дн., до 14.12.2018

*

Надішліть своє повідомлення