Про захворювання
Грудної остеохондроз – дистрофічні пошкодження тканин, які характеризуються ураженням міжхребцевих дисків, прилеглих суглобових поверхонь і тіл хребців, зв’язкового апарату хребта в грудному відділі хребта (на рівні хребців Th1-Th12). Як і в будь-якому суглобі організму, в хребцях або фасеточних суглобах протягом життя відбуваються дистрофічні зміни, зумовлені природним старінням. Найпоширенішою причиною грудного остеохондрозу є зменшення товщини міжхребцевих дисків через природного зносу, дегідратації, через виникнення гриж міжхребцевих дисків або внаслідок хірургічного втручання при видаленні міжхребцевих гриж, протрузій.
Іншою причиною грудного остеохондрозу є відсутність достатньої рухової активності верхній частині тіла. Мала рухова активність не дозволяє забезпечувати достатній обмін речовин в тканинах хребта (міжхребцеві диски, хребетно-реберні і хребетні суглоби, зв’язки і фасції хребта).
Після ситуативних перенавантажень на краях хребців і суглобах залишаються солі, які призводять до подразнення і пошкоджень прилеглих тканин. Остеохондроз розвивається по тканинах всього хребетного стовпа і раніше проявляється в місцях найбільш помірних метаболічних процесів – де обмежена рухливість.
Грудний відділ хребта є найменш мобільним, так як міцно фіксується реберної кліткою.
Симптоми остеохондрозу грудного відділу
- Болі в спині, що з’являються при навантаженнях або після них
- Болі з’являються вранці, відразу після того, як встали, коли хребет після відпочинку відчуває вагу власного тіла, який чинить тиск на хворі, зношені міжхребетні диски
- Тривала біль у грудях, печіння між лопаток, яка наростає при вимушеному положенні в одній позі
- Біль, дискомфорт і хворобливість в грудях при кашлі або зевании
- Простріли і порушення чутливості в верхніх кінцівках (плече, лікті, пальці)
- Слабкість м’язів, які іннервуються нервами грудного відділу
- Зниження рефлексів, оніміння, мурашки, поколювання, відчуття зябкости в руках, плечах
- Простріли в спині після переохолодження або перенапруги м’язів хребта
- Тахікардія
- Головні болі
Діагностика грудного остеохондрозу
При загальному характері змін в тканинах і суглобах хребта, грудної остеохондроз відрізняється тільки локалізацією больових відчуттів. У більшості випадків, ознаки остеохондрозу можуть бути присутніми також в поперековому і шийному відділах хребта (генералізований остеохондроз, полісегментарної або поширений остеохондроз). На консультації в «Амбулаторії спини» лікар визначить ступінь поширення остеохондрозу, обсяги і способи лікування, складе індивідуальну програму відновлення хребта.
Лікування грудного остеохондрозу в Києві
Ми НЕ рекомендуємо лікувати симптоми грудного остеохондрозу ін’єкціями або медикаментозно. Знеболювання виправдано тільки при гострого болю в грудному відділі хребта. Остеохондроз формується роками, з кожним роком тканини руйнуються все більше, навантаження на слабкий м’язовий корсет хребта зростає пропорційно на всі відділи. Медикаментозне лікування спрямоване на тимчасове знеболення при гострому грудному остеохондрозі, але не в змозі зробити м’язи спини сильними і витривалими. У таких випадках потрібно оптимальна рухова активність – збалансовані фізичні навантаження, без перенавантажень під контролем лікаря. Природна рухова активність відновить обмінні процеси в тканинах хребта, “почистить” краю суглобів від солі, поверне мобільність хребетним суглобам.
Скористайтеся комплексної методикою “Амбулаторії спини”, яка перевірена часом і досвідом, щоб надовго забути про біль в спині і проявах остеохондрозу:
- витягування і зміцнення хребта
- комплексно-терапевтичний масаж
- відновна кінезіотерапія
- щоденний контроль і корекція програми лікарем і реабілітологом
- рекомендації по режиму дня та харчування