+38 (067) 410 83 29
Пн-Нд 8:00-21:00
Пн-Нд 8:00-21:00
+38 (067) 410 83 29

Лікування кіфозу

Запис на консультацію
Розділи:
  • Симптоми та ознаки
  • Класифікація
  • Діагностика
  • Взаємодія масажа та фізіотерапії

Про захворювання

Кіфоз являється нормальним станом людського організму, при якому фізіологічне викривлення форми хребта забезпечує амортизацію тіла під час руху. Іншими словами, кіфоз фізіологічного типу грудного відділу з лордозом шийного і поперекового відділів утворюють звичну S-подібну форму хребта. Проте існують патологічні прояви кіфозу, які потребують лікування і втручання фахівців.

Кіфоз – основні причини, симптоми та методи лікування

Патологічні прояви розвитку даного захворювання проявляються в порушенні нормальної постави людського тіла. Спостерігається сагітальний кіфотичний вигин хребта більше норми. Таким чином його вершина локалізується при грудному типі в зоні розміщення 7–9 хребців. Попереково-грудний тип характеризується тим, що місце локалізації в 10 грудному і 1 поперековому хребцях.

Причини розвитку захворювання можуть бути різноманітними. Спровокувати кіфоз можуть спадкові фактори, травми, інтенсивний ріст хребта в порівнянні з м’язами, наявність захворювання остеохондропатії.

Лікування проводиться в комплексі і може бути консервативного типу (саме такий спосіб використовується в «Амбулаторії спини») або хірургічним. Головний вплив, направлений на виправлення кіфозу, здійснює мануальна терапія. Може призначатися механічній або ручний масаж, вигрівання, фізіотерапевтичні процедури. Хірургічне втручання використовується у разі відсутності ефективності від впливу консервативних методів лікування.

Стадії кіфозу

Розрізняють 3 стадії розвитку захворювання. Перша характеризується сутулістю, в’ялою поставою тіла зі збільшеним кіфозом в грудному чи поперековому відділі. На початковій стадії такий стан є стабільним. При лежачому положенні прояви і симптоми не зникають.

Наступна (2 стадія) більш виражена, симптоми і зовнішні прояви помітні неозброєним оком. Спина стає округлої форми, живіт випинається вперед. В сидячому положенні у пацієнта спина приймає С-подібне положення.

Третя і четверта стадія характеризується щільною фіксацією кіфозу. При такому стані відчувається сильний біль в спині (і при навантаженні, і в спокійному стані).

Причини кіфозу

До основних чинників і причин прояву кіфозу відноситься:

Симптоми кіфозу

Найчастіше на захворювання кіфозом страждають хлопчики-підлітки в період їхнього активного зростання. Цей час припадає на вік від 13 до 20 років. Перші симптоми хвороби проявляються у вигляді болю в спині, втомлюваності, болю у грудях чи в зоні між лопатками.

Помітити наявність кіфозу можна збоку. При розслабленому стані з’являється характерний вигин в ділянці спини. Розвиток кіфозу може спровокувати обмеження рухів хребта, кровопостачання до головного мозку. В результаті цього пацієнту тяжко втримувати увагу, робити нахили.

Кіфоз грудного відділу хребта має наступні симптоми прояву:

Залишились питання?

Передзвонимо за 15 хвилин

    знижка
    7%
    за записом онлайн
    Інтенсив-30 днів
    8499 грн.
    до 31.03.2024
    Взяти участь в акції
    знижка
    39%
    за записом онлайн
    3D Сканування Оболонь + Консультація
    395 грн.
    до 31.03.2024
    Взяти участь в акції

    Лікування кіфозу

    При лікуванні кіфозу необхідно дотримуватися комплексного підходу. Терапевтичні методики консервативного типу можна поєднувати для досягнення результату. Ефективними видами вважаються: остеопатичне лікування, мануальна терапія, масаж (регіональний і загальний), голковколювання і фізіотерапія.

    Мануальні методи лікування кіфозу призначаються виключно при початковій стадії розвитку хвороби. Це пояснюється надмірним навантаженням на спину, що може викликати ускладнення.

    Фізіотерапія використовується для корекції постави і загального зміцнення м’язової тканини шийного та грудного відділів. Можливе комбінування методу з голковколюванням. За рахунок останнього відбувається стимуляція кровообігу, повернення тонусу м’язам, усунення набряків.

    Лікувальна гімнастика – дієва терапевтична міра, яка дозволяє позбутися хвороби. Також її можна використовувати для профілактики повторного прояву кіфозу.

    Консервативне лікування використовується для лікування дітей і дорослих при відсутності показань до хірургічного втручання. При наявності перших симптомів кіфозу необхідно терміново звернутися за консультацією до фахівця клініки «Амбулаторія спини». Це дозволить уникнути ускладнень та вилікувати хворобу на ранній стадії.

    Фахівці центру:

    Детальніше
    Андрій Волошин
    Фізичний терапевт, Масажист-реабілітолог
    Андрій Пашко
    Фізичний терапевт, Масажист-реабілітолог
    Шохрух Абдукаххоров
    Фізичний терапевт
    Аліна Герасимова
    Фізичний терапевт
    Бухвал Андрій
    Фізичний терапевт, Масажист-реабілітолог
    Миронець Тетяна Юріївна
    Лікар-Невролог
    Макухіна Тетяна
    Фізичний терапевт, Реабілітолог-масажист
    Ізмайлова Марина
    Фізичний терапевт, Реабілітолог-масажист
    Костецька Ольга Андріївна
    Вертебролог, Лікар загальної практики
    Артем Остапенко
    Реабілітолог-Масажист, Фізичний Терапевт
    Анатолій Гриненко
    Реабілітолог-Масажист, Фізичний терапевт
    Павло Петренко
    Реабілітолог-масажист, Фізичний терапевт
    Денис Усов
    Реабілітолог-масажист, Фізичний терапевт
    Ірина Ткачова
    Реабілітолог-масажист, Фізичний терапевт
    Олексій Півнєв
    Фізичний терапевт/реабілітолог, Спеціаліст з постінсультної реабілітації
    Юрій Дано
    Реабілітолог-Масажист, Фізичний терапевт
    Юлія Звєрєва
    Реабілітолог-Масажист, Фізичний терапевт
    Ігор Горчица
    Лікар Ортопед-Травматолог, Вертебролог
    Наталія Михайловська
    Лікар Невролог, Вертебролог
    Лідія Вовк
    Лікар Невролог, Вертебролог
    Кутненко Володимир Андрійович
    Ортопед-Травматолог, вища категорія
    Каліщук Вікторія
    Фізичний терапевт/реабілітолог, Спеціаліст з постінсультної реабілітації
    Кірепко Михайло
    Фізичний терапевт/реабілітолог, Спеціаліст з постінсультної реабілітації
    Історії одужання
    Біль у шиї Історія пацієнта Андрій прийшов з біллю у шийному відділі, який віддавав у ліву руку та посилювався при рухах рукою. Також спостерігалося оніміння пальців рук й турбував головний біль вночі.
    Історії одужання
    Вегето-судинна дистонія Історія пацієнта Діана прийшла із скаргами на головокружіння, головний біль. Виникав дискомфорт в області серця, стан тривоги. Порушився режим сну, спостерігалася загальна слабкість.
    Історії одужання
    Сколіоз у дитини Історія пацієнта: Дмитру необхідно було виправити викривлення хребта та позбавити від болю в шиї.  
    Історії одужання
    Міжреберна невралгія Історія пацієнта: Юлія, 45 років –  скаржилася на сильний біль нижче правої лопатки, що ірадіював у праву частину грудної клітини та посилювався під час глибокого вдиху, при рухах руками. ...
    Історії одужання
    Міофасціальний синдром Історія пацієнта: Ольга, 28 років – потерпала від ниючого болю в попереку, обмеження рухливості в поперековому відділі хребта.Біль значно посилювався під час носіння маленької дитини на ...
    Історії одужання
    Порушення постави Історія пацієнта: Сергій, 28 років – скаржився на важкість та біль у плечах та шиї, швидку втому на початку робочого дня, запаморочення. Спостерігалася сутулість.  
    Історії одужання
    Радикуліт Історія пацієнта: Володимир, 65 років – прийшов із сильним болем в попереку, який віддавав в праву ногу. В правій нозі відчувалося оніміння стегна, гомілки, стопи, а в лівій нозі – ...
    Історії одужання
    Корекція постави Історія пацієнта   Сергій В. прийшов на первинну консультацію в наш центр зі скаргами на порушення постави і періодичні тягнучі болі в плечах і шиї. Незважаючи на досить активний спосіб ...
    Історії одужання
    Міжхребцева грижа Історія пацієнта Анатолій Михайлович, 59 років, прийшов Центр за рекомендацією дочки Олександри, яка вже пройшла курс з відновлення хребта. Олександра придбала для свого батька одне з акційних ...
    Історії одужання
    Біль у спині Історія пацієнта   Анатолій звернувся в «Амбулаторію спини» для корекції постави. Сколіотична постава сформувалася в результаті «сидячого» способу життя. Робота програмістом вимагала ...
    Дивитись всі історії

    Увага! Інформація на сайті надана для ознайомлення і не може замінити консультації спеціаліста.

      Є питання?


      Наші Центри на карті Києва:    Оболонь - перейти     Позняки - перейти     Теремки-2 - перейти
      ☆☆☆ Наш Центр на карті Краматорська:     перейти ☆☆☆ Наш Центр на карті Львова:     перейти ☆☆☆